Ile kosztuje ogrodzenie działki?

Jesteście szczęśliwymi posiadaczami własnego kawałka ziemi? Zastanawialiście się już, ile kosztuje uzbrojenie działki, a teraz zamierzacie ją ogrodzić lub zmienić dotychczasowe ogrodzenie, ale nie wiecie, ile będziecie musieli za to zapłacić? Ile kosztuje ogrodzenie działki siatką, a jakie koszty generuje ogrodzenie drewniane? Tanie ogrodzenie domu: czy to w ogóle możliwe? Od czego zależą ceny ogrodzenia działki? Jakie koszty może generować ogrodzenie posesji? Jakie jest najtańsze ogrodzenie działki? Spróbujmy sobie dzisiaj odpowiedzieć na te pytania!

Koszt wykonania ogrodzenia

Zacznijmy od podstaw: co ma wpływ na koszt ogrodzenia działki? Jakie czynniki determinują koszt budowy ogrodzenia domów jednorodzinnych? Cena wykonania ogrodzenia jest uzależniona między innymi od:

• regionu Polski

• wielkości działki

• rodzaju ogrodzenia

Cennik wykonania ogrodzenia jest oczywiście bardzo istotną kwestią, jednak na uwadze należy mieć również własne oczekiwania i potrzeby. Zanim wybierzemy konkretne ogrodzenie, warto zadać sobie kilka pytań:

• czy będzie ono pasowało stylistycznie do nieruchomości znajdujących się na działce oraz jej charakteru?

• jakie są nasze preferencje estetyczne?

• jaka wysokość ogrodzenia będzie wystarczająca?

• Jaki koszt ogrodzenia będziemy w stanie zaakceptować?

Należy pamiętać, że ogrodzenie nie tylko określa granice działki i utrudnia obserwowanie tego, co się na niej dzieje, ale jednocześnie pełni również funkcje stricte ozdobne.

ogrodzenie działki ceny

Ile kosztują ogrodzenia murowane?

Czym ogrodzić działkę? Ile będzie nas kosztowało ogrodzenie działki ogrodzeniem murowanym? Cena ogrodzenia murowanego jest uwarunkowana materiałami, które zostały wykorzystane do jego zbudowania, a może to być, chociażby kamień lub cegła. Przejdźmy do konkretów: jaki jest koszt ogrodzenia działki ogrodzeniem murowanym? Rozpiętość cenowa bywa naprawdę bardzo duża, jednak jeśli zdecydujemy się na ogrodzenie murowane, koszty jego wykonania obejmujące materiały i robociznę mogą oscylować w granicach ok. 300 – 800 zł za metr bieżący (ogrodzenie + fundament).

Ogrodzenie z siatki: cena

Ogrodzenia siatkowe cieszą się dużą popularnością. Jak w rzeczywistości wygląda koszt ogrodzenia z siatki? Zacznijmy od podstaw: budowa ogrodzenia z siatki bazuje na dwóch zasadniczych kwestiach cenowych, czyli potrzebnych materiałach oraz cenie za montaż ogrodzenia z siatki. Cena za metr siatki ogrodzeniowej waha się w granicach ok. 5 – 150 zł/metr. Oczywiście, to tylko początek wydatków, jakie generuje budowa płotu z siatki. Potrzebne będą również słupki do ogrodzenia itp. Ile ostatecznie będzie nas kosztował płot z siatki? Ogrodzenie z siatki z podmurówką – jaki wydatek nas czeka? Wykonanie tego rodzaju ogrodzenia z siatki będzie kosztem w granicach ok. 100 – 250 zł/metr (cena ogrodzenia z siatki z podmurówką obejmuje koszt materiałów i robocizny), chociaż należy pamiętać, że ostateczne koszty bywają odmienne od podanego zakresu, w zależności od charakteru podmurówki itp. Cennik robocizny ogrodzeń z siatki może się różnić w zależności od zakresu prac.

Koszt ogrodzenia betonowego

Betonowy płot ogrodzeniowy? Jaka będzie wycena podobnego ogrodzenia? Ile kosztuje ogrodzenie betonowe? Jedno przęsło betonowe, w zależności od rozmiarów, może kosztować ok. 45 – 300 zł. Jednak budowa ogrodzenia betonowego wymaga również zastosowania innych akcesoriów, na przykład, specjalnych słupów. Sam daszek słupka to koszt ok. 10 – 30 zł/szt. Na uwadze należy mieć także, między innymi, cenę montażu ogrodzenia itp.

Budowa ogrodzenia drewnianego

Ogrodzenia drewniane nadal cieszą się dużą popularnością. Cena ogrodzenia działki za pomocą płotu z drewna jest ściśle uzależniona gatunkiem wykorzystanego materiału. Generalnie jednak, cena ogrodzenia drewnianego za metr (razem z fundamentem) oscyluje w granicach ok. 250 – 500 zł (materiały + robocizna).

PODSUMOWUJĄC: jeśli planujemy ogrodzenie działki i analizujemy koszt ogrodzenia domu, w pierwszej kolejności należy się zastanowić czy chcemy, by był to najtańszy płot, czy możemy sobie pozwolić na większy wydatek. Ponadto, warto zadać sobie pytanie, czy ma to być wyłącznie tymczasowe ogrodzenie działki budowlanej bądź przejściowe, tanie ogrodzenie działki rekreacyjnej, czy zależy nam jednak na czymś trwałym. Analizując cennik usług budowlanych ogrodzenia warto sprawdzić, czy obejmuje on koszty zakupu materiałów oraz cennik robocizny ogrodzenia. Na uwadze należy mieć również cenę fundamentu pod ogrodzenie lub cenę wykonania podmurówki pod ogrodzenie, w zależności od tego, co w danej sytuacji jest bardziej zasadne.

Koszty dotyczą wyłącznie ogrodzenia, nie uwzględnia innych elementów, jak bramy itp. Podane ceny są przykładowe i mogą się różnić od rzeczywistych ofert. O wycenę zawsze należy prosić usługodawcę!