Co to jest kredyt ratalny i o czym warto pamiętać, jeśli decydujemy się na podobne zobowiązanie przez Internet?

Nie do końca wiesz, czym jest kredyt ratalny? Zastanawiasz się, jakie kwestie mają znaczenie, jeśli zamierzasz się zdecydować na podobny krok? Szukasz odpowiedzi na pytanie: czy zakupy ratalne przez Internet są możliwe? Przygotowaliśmy dla Ciebie mini – kompendium wiedzy. Sprawdź!

Kredyt ratalny: definicja

Na początek spróbujmy sobie wyjaśnić ten termin. Kredyt ratalny: co to jest? Możliwe, że spotkałeś(aś) się z tym określeniem już niejednokrotnie. Na pewno wiele razy widziałeś(aś) oferty telewizorów, tabletów, telefonów, lodówek itp. „na raty”. Sklepy bowiem współpracują z bankami, które kredytują podobne nabytki. Zakupy ratalne to dość popularne rozwiązanie – często korzystają z niego osoby, które nie dysponują wystarczającą kwotą gotówki by uregulować należność za wybrany sprzęt.

Co musisz mieć na uwadze, jeśli zamierzasz zaciągnąć kredyt ratalny?

Upatrzyłeś(aś) sobie telewizor, zamierzasz kupić go w ramach kredytu ratalnego i teraz zastanawiasz się, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na konkretną propozycję? Przede wszystkim, pod uwagę weź to, jak wysoka będzie rata kredytu, przeanalizuj czy w ostatecznym rozrachunku stać Cię na takie obciążenie domowego budżetu. Sprawdź, jaki jest okres kredytowania, oprocentowanie, prowizja i RRSO. Rozważ alternatywne opcje i dokładnie wszystko skalkuluj. Przemyśl, czy potrzebne jest Ci ubezpieczenie kredytu ratalnego. Oczywiście, pamiętaj, że to nie wszystkie kwestie, jakie musisz wziąć pod lupę, zanim zdecydujesz się na kredyt ratalny.

Rynek kredytów ratalnych

Sama procedura udzielania kredytów ratalnych to indywidualna kwestia. W niektórych przypadkach proponowane są raty na wyciąg z konta – wyciąg jest bowiem źródłem informacji na temat uzyskiwanych przez potencjalnego kredytobiorcę dochodów. Możliwym rozwiązaniem jest również kredyt ratalny przez Internet – cały mechanizm starania się o kredyt jest realizowany za pośrednictwem sieci. Kredyt ratalny online to opcja dla osób, które z różnych powodów są zainteresowane zakupami internetowymi.

REASUMUJĄC: kredyt ratalny jest rozwiązaniem, które dzisiaj nikogo już nie dziwi. Zanim jednak zdecydujemy się na podobne rozwiązanie, warto dokładnie przemyśleć ten krok i zadać sobie pytanie, czy nasz budżet rzeczywiście będzie w stanie wytrzymać dodatkowe obciążenie? Poza tym, podstawowe znaczenie ma również solidne porównanie dostępnych ofert i wnikliwe zapoznanie się z ich warunkami.