Ile kosztuje cyklinowanie?

Podłoga to ważny element wystroju mieszkania: stanowi tło dla innych dekoracji, a często sama pełni funkcję ozdobną. Chcąc zachować estetyczny wygląd, trzeba o nią umiejętnie zadbać. Jak? Rozwiązaniem może być, na przykład, cyklinowanie podłogi drewnianej. Co powinniśmy wiedzieć na temat usługi cyklinowania? Jakie są ceny usług cykliniarskich? Od czego są uzależnione? Ile kosztuje cyklinowanie starej podłogi? Jaka cena za cyklinowanie parkietu nie powinna nas dziwić? Dzisiaj spróbujemy rozwinąć tę kwestię.

Cyklinowanie parkietu – cena

Zacznijmy od tego: kiedy właściwie można wykonać cyklinowanie podłogi? Cyklinowanie to proces, który został stworzony z myślą o parkietach. Zdarza się, że powierzchnia parkietu z czasem po prostu niszczeje. Na szczęście, z pomocą może przyjść nam cyklinowanie, czyli szlifowanie parkietu. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się cyklinowanie bezpyłowe parkietu.

Parkiet to popularne rozwiązanie w wykończeniu wnętrz. Nic dziwnego! Wygląda elegancko, a jednocześnie, odpowiednio zadbany, może nam posłużyć przez wiele lat. Jak w takim razie wygląda koszt cyklinowania parkietu? Co ma na nią wpływ? Cena za metr kwadratowy cyklinowania parkietu może oscylować w granicach ok. 15 – 30 złotych. Jest to cena cyklinowania bezpyłowego.

Trzeba jednak pamiętać, że podana cena cyklinowania dotyczy robocizny wykonanej przez specjalistów, nie uwzględnia ona polerowania, szpachlowania czy lakierowania podłogi. Za cały pakiet tych usług, bez kosztów niezbędnych materiałów, będziemy musieli zapłacić ok. 25 – 80 złotych/metr kwadratowy (trzykrotne lakierowanie). W związku z tym, cena cyklinowania podłogi jest uzależniona, między innymi, od jej powierzchni.

 

Koszt cyklinowania podłogi należy przedyskutować ze specjalistą, który będzie realizował usługę. Ile kosztuje cyklinowanie starego parkietu? W takim przypadku trzeba się liczyć z większymi kosztami ze względu na stan podłogi. Cennik szlifowania podłóg może być różny, w zależności od regionu Polski.

cyklinowanie cena

Cyklinowanie schodów – cena

Wiemy już, ile może kosztować cyklinowanie podłogi, teraz spróbujmy sobie odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje cyklinowanie schodów drewnianych? Jak wygląda cennik cyklinowania schodów z drewna? Renowacja tego rodzaju schodów, obejmująca między innymi cyklinowanie, może kosztować ok. 40 – 100 zł za pojedynczy stopień, nie uwzględniając materiałów. Cennik cyklinowania schodów drewnianych może być jednak bardzo zróżnicowany, co warto mieć na uwadze.

Ile kosztuje cyklinowanie podłogi z desek? Jak przedstawia się cena cyklinowania podłogi z desek? Koszty mogą kształtować się w granicach ok. 40 – 60 zł za metr kwadratowy (bez materiałów), jeżeli chodzi o cyklinowanie pomalowanych farbą olejną, z kolei cena cyklinowania deski barlineckiej może zaczynać się od około 22 złotych za metr kwadratowy (bez materiałów).

Dlaczego platforma Bancovo może wesprzeć Twoje plany?

Od dawna zastanawiasz się nad wycyklinowaniem parkietu? Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że stan Twojej podłogi pozostawia wiele do życzenia, ale nie dysponujesz wolnymi środkami, które pozwoliłyby na poprawę sytuacji? Razem z Bancovo masz szansę wybrać kredyt lub pożyczkę gotówkową na dowolny cel. Jak? Platforma pozwala na porównanie propozycji banków i firm pożyczkowych oraz przedstawia użytkownikom te oferty, które faktycznie są do ich dyspozycji. Umowę podpisujesz online. Korzystanie z Bancovo daje możliwość otrzymania kredytu lub pożyczki gotówkowej bez ruszania się z ulubionego fotela!

PODSUMOWUJĄC: cena cyklinowania podłogi drewnianej może się różnić, między innymi, w zależności od jej stanu czy regionu Polski. Właśnie dlatego, jeśli w planach mamy profesjonalne szlifowanie podłogi, warto bazować na konkretnych wycenach przygotowanych przez usługodawców, z których pomocy zamierzamy skorzystać. Cena szlifowania parkietu nie powinna być jednak głównym motywatorem naszego wyboru. Na uwadze należy mieć bowiem przede wszystkim jakość świadczonych usług. Wszystkie podane w artykule ceny są orientacyjne i mogą odbiegać od rzeczywistych ofert.