Ile kosztuje przeszczep włosów?

Wypadanie włosów niekiedy spędza nam sen z powiek, zwłaszcza ze względu na fakt, że gęsta czupryna często bywa uważana za estetyczny atut. Niestety, nie zawsze możemy się nią poszczycić, na przykład z powodów zdrowotnych. Właśnie dlatego, tak rewolucyjnym rozwiązaniem okazuje się profesjonalny przeszczep włosów u mężczyzn i kobiet. Jest to często stosowany zabieg, chociażby u osób, które toczą nierówną walkę z łysieniem androgenowym, które potrafi poczynić ogromne spustoszenie na naszej głowie. Jeśli myślimy o poddaniu się podobnemu zabiegowi, najczęściej interesuje nas przede wszystkim ile kosztuje przeszczep włosów w Polsce. Pojawia się pytanie – czy jest nas właściwie na niego stać? Spróbujmy rozszerzyć ten temat.

Cena zabiegu przeszczepiania włosów

Dla większości pacjentów, istotne znaczenie ma cena wszczepiania włosów. Co kształtuje koszty przeszczepu? Przede wszystkim, koszty przeszczepu włosów są często uwarunkowane tym, jak rozległy jest zabieg. Im większa powierzchnia musi zostać na nowo „zagospodarowana”, tym można się spodziewać wyższej ceny, chociaż oczywiście trzeba mieć na uwadze fakt, że cena transplantacji włosów będzie zdeterminowana ofertą konkretnej placówki medycznej. Właśnie dlatego, tak istotne jest odbycie konsultacji z odpowiednim lekarzem, który obejrzy skórę naszej głowy, zaproponuje odpowiednie rozwiązanie i będzie w stanie udzielić nam informacji na temat ewentualnych kosztów. Warto pamiętać, że sama transplantacja włosów jest coraz częściej stosowanym zabiegiem, w związku z tym na rynku działa wiele ośrodków, które zajmują się jego wykonywaniem. Trzeba być przygotowanym na to, że ceny będą często zaczynały się od kilku tysięcy złotych. Pod uwagę należy wziąć również koszty nie tylko samego zabiegu, ale również niezbędnych konsultacji lekarskich. Warto poprosić placówkę, w której zabieg będzie wykonywany o przedstawienie szczegółowego kosztorysu, by móc w odpowiedni sposób przygotować się finansowo.

przeszczep włosów cena

Przeszczep włosów metodą FUE a koszty wykonywanego zabiegu

Inny czynnikiem, który wpływa na to, jaka jest cena przeszczepu włosów stanowi wykorzystywana w czasie zabiegu metoda. Na rynku proponowanych jest kilka metod, ale wybór odpowiedniego rozwiązania to kwestia indywidualna, cena nie może być tutaj najważniejsza i decyzję powinien podjąć specjalista w tej dziedzinie, który najlepiej dopasuje je do potrzeb i sytuacji pacjenta. Przejdźmy do konkretów: cena przeszczepu włosów metodą FUE będzie się zaczynała od około 2000 złotych. Kalkulując koszty, nie można zapominać o cenie konsultacji lekarskiej: 0 – 300 złotych oraz wymaganych badaniach, które należy wykonać przed zabiegiem, mniej więcej 150 – 400 złotych.

Przeszczep włosów, na przykład na zakolach, to dla wielu mężczyzn nadzieja na uzyskanie gęstszej czupryny. Zrozumiała jest więc popularność podobnych zabiegów, ponieważ włosy to jeden z tych elementów wyglądu, które w pierwszej kolejności rzucają się w oczy. Podsumowując, zastanawiając się, ile kosztuje przeszczepianie włosów, na uwadze należy mieć zakres zabiegu oraz wykorzystywaną metodę. Wybór odpowiedniej placówki nie może być jednak podyktowany wyłącznie ceną, ale przede wszystkim, między innymi jej przygotowaniem do wykonywania podobnych zabiegów, renomą i doświadczeniem. Wybór najlepszej kliniki jest priorytetem. Wszystkie przedstawione ceny są przykładowe.