Wakacje na Malcie: jakie są ceny i co warto zwiedzać?

Zastanawiasz się, jaki kierunek obrać w tym roku na cel swoich wakacyjnych wojaży? Marzą Ci się wakacje na Malcie? Chcesz wiedzieć, jakie wydatki mogą na Ciebie czekać i od czego zależą ceny wycieczek na Maltę? To artykuł dla Ciebie!

cena wakacji na malcie

Malta – wakacje: ceny

Marzą Ci się wczasy na Malcie? Nic prostszego! Możesz skorzystać z oferty biur podróży i zdecydować się na profesjonalnie zorganizowane wycieczki na Maltę! Koszty są uzależnione, między innymi, od terminu wyjazdu, charakteru obiektu, opcji żywieniowej itp. Malta: ceny wycieczek – czego możemy się spodziewać? Wczasy all inclusive na Malcie w lipcu 2018 roku to koszt ok. 2500 – 5000 zł za siedmiodniowy pobyt dla jednej osoby w hotelu o czterech gwiazdkach. Wakacje all inclusive na Malcie są opcją dla najbardziej wymagających osób, które nie chcą samodzielnie dbać o swoje posiłki. W związku z tym, hotele all inclusive na Malcie mogą przypaść do gustu turystom, którym zależy na wypoczynku. W opcji żywieniowej śniadania + obiadokolację wyjazdy na Maltę w lipcu 2018 roku może nas kosztować ok. 2000 – 4500 zł/siedem dni za osobę (hotel czterogwiazdkowy).

Dla osób, które preferują aktywny wypoczynek, ciekawym rozwiązaniem mogą być wycieczki objazdowe na Malcie. Z kolei, jeżeli naszym zamierzeniem są tanie wakacje na Malcie, warto rozważyć oferty last minute. Bardzo często wczasy last minute na Malcie proponowane są na korzystnych warunkach cenowych. Malta: oferty biur podróży to opcja dla osób, które nie chcą same organizować wycieczki i wolą zdać się w tej kwestii na profesjonalistów.

Malta: co zwiedzać?

Wiemy już, że Malta all inclusive mogą spełnić oczekiwania turystów, którzy cenią sobie komfort, natomiast Malta last minute jest często konkurencyjną cenowo propozycją, więc spróbujmy sobie odpowiedzieć na pytanie: jakie ciekawe miejsca na Malcie warto zobaczyć? Dlaczego zwiedzanie Malty może stać się niezapomnianą przygodą? Układając plan wycieczki na Maltę, należy się zastanowić, na czym najbardziej nam zależy. Zwiedzanie zabytków Malty to szansa na spotkanie z żywą historią. Miejsca docelowe na Malcie, które zdecydowanie są godne naszej uwagi to, między innymi, Narodowe Muzeum Archeologiczne, które przywita nas oryginalnymi eksponatami, Pałac Wielkiego Mistrza czy Mediterraneo Marine Park. Określmy, które najpiękniejsze miejsca na Malcie chcielibyśmy zobaczyć w czasie naszej wycieczki oraz jaki budżet na zwiedzanie posiadamy.

Jak dolecieć na Maltę?

Jeśli planujemy tanie wycieczki na Maltę i chcemy zorganizować wakacje na Malcie na własną rękę, najpierw musimy się tam dostać. Jak to zrobić? Odpowiedź nasuwa się sama – samolotem! Loty na Maltę są opcją podróżowania dla osób, które cenią sobie wygodę oraz szybkość. Ile kosztują bilety lotnicze na Maltę? Jak kształtują się ceny lotów z Polski na Maltę? Wiele zależy od tego, jaki termin wybraliśmy itp., dlatego warto polować na tanie loty na Maltę. Czasami udaje się znaleźć naprawdę atrakcyjne promocje, co pozwala zdobyć tanie bilety lotnicze na Maltę.

Malta: co warto wiedzieć?

Garść „maltańskich” ciekawostek: Valletta to stolica Malty, w której możemy zobaczyć chociażby Bibliotekę Narodową i kościół świętej Łucji. Z kolei język urzędowy na Malcie to angielski oraz maltański. Inne ciekawostki o Malcie, które warto znać dotyczą chociażby lokalnych potraw. Kuchnia Malty, ze względu na jej położenie, bazuje w dużej mierze na owocach morza, chociaż chętnie jada się tutaj również sery oraz mięso. Maltańską walutą jest euro, o czym warto pamiętać przygotowując wyjazdowy budżet.

Malta: jedzenie – jakich cen możemy się spodziewać?

Urlop na Malcie to bardzo dobry pomysł dla osób, które obok zwiedzania, nie gardzą również wypoczynkiem na plaży. Samodzielnie organizując wyjazd wakacyjny, z pewnością zastanawiasz się, jak wyglądają ceny jedzenia na Malcie i jak wysokie są ceny w restauracjach na Malcie? Oczywiście, trzeba mieć świadomość tego, że wartości te mogą być różne, w zależności od regionu, jednak orientacyjne ceny w sklepach na Malcie to:

• woda mineralna: ok. 1 – 2 zł/1,5 litra

• chleb: ok. 3 – 5 zł/bochenek

• jabłka: ok. 8 – 15 zł/kilogram

• ziemniaki: ok. 5 – 8 zł/kilogram

Rzecz jasna, ceny produktów na Malcie to o wiele bardziej zawiła kwestia, jednak analizując ceny żywności na Malcie nie można zapominać o barach i restauracjach. Pizza będzie nas kosztowała ok. 20 – 50 zł, ryba (w zależności od gatunku) to koszt ok. 35 – 100 zł/porcja, a za espresso zapłacimy ok. 3 – 6 zł.

Malta: ceny noclegów

Jeżeli organizujemy wypoczynek na Malcie, kolejną kwestią, jaką powinniśmy mieć na uwadze, jest nocleg. Tanie noclegi na Malcie znajdziemy w hostelach: w przypadku pokojów wieloosobowych, nocleg dla jednej osoby w lipcu 2018 roku może kosztować ok. 90 – 250 zł (bez wyżywienia). Ceny hoteli na Malcie różnią się w zależności od ulokowania i standardu, jednak w tym samym terminie, pokój dwuosobowy na jedną noc wynajmiemy za ok. 200 – 1000 zł (bez wyżywienia). Tanie hotele na Malcie to jak najbardziej dostępna opcja. Innym rozwiązaniem dla turystów szukających noclegu mogą być tanie apartamenty na Malcie. Tego rodzaju apartamenty wakacyjne na Malcie są cenione ze względu na swobodę. Koszt apartamentu dla pięciu osób to ok. 700 – 1000 zł za dobę (lipiec 2018, bez wyżywienia).

PODSUMOWUJĄC: cena wczasów na Malcie może być naprawdę różna, wszystko zależy od tego, w jakim terminie wyjeżdżamy, jaki obiekt noclegowy wybraliśmy, czy zamierzamy samodzielnie gotować, czy jednak wolimy żywić się w restauracji itp. Odmienną kategorią natomiast są ceny wakacji na Malcie organizowanych przez biura podróży. Oferty wczasów na Malcie różnią się pomiędzy sobą, między innymi, programem wycieczek oraz opcjami żywieniowymi. Z całą pewnością jest to ciekawa propozycja wakacyjnego wyjazdu. Wszystkie ceny są przykładowe i mogą się różnić od rzeczywistych ofert. Ceny aktualne na dzień 24.04.2018r.