Wakacje we Włoszech – jakie są ceny i co warto zobaczyć?

Wcześniej przeanalizowaliśmy kwestię wyjazdu do Grecji. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: jakie są ceny wakacji w Grecji i co warto zobaczyć? Teraz czas na Włochy! Włochy to piękny i niesamowicie ciekawy kraj, który każdego roku przyciąga rzesze turystów. Wycieczka do Włoch jest bowiem doskonałą szansą, by nie tylko zaznajomić się z lokalnymi zabytkami, ale przy okazji również skorzystać z tamtejszej pogody. Co warto wiedzieć organizując wakacje we Włoszech? Jak wyglądają przykładowe ceny we Włoszech? Jakie interesujące atrakcje turystyczne mogą zaproponować nam Włochy? O czym koniecznie trzeba pamiętać organizując wczasy nad morzem we Włoszech? Odpowiedzmy sobie na te pytania!

ceny wakacji we włoszech

Włochy: co warto zobaczyć?

Włochy i turystyka są ze sobą nierozerwalnie związane, dlatego wczasy we Włoszech mogą przypaść do gustu miłośnikom historii! Włochy: jakie ciekawe miejsca powinny znaleźć się na Twojej turystycznej mapie? Jakie walory turystyczne Włoch zasługują na naszą uwagę?

• Rzym. Z czego słynie stolica Włoch? Wieczne Miasto razem z Colloseum, Bazyliką świętego Piotra oraz fontanną di Trevi to rarytas dla osób, które chcą spotkać się z żywą historią. Wycieczka do Rzymu jest również świetną okazją, by zwiedzić Watykan.

• Wenecja: niesamowite miasto, znane nie tylko z licznych kanałów, po których możemy odbyć romantyczny rejs gondolą, ale także wielu interesujących zabytków, takich jak plac świętego Marka, pałac Dożów oraz most Rialto.

• Florencja, w której warto zobaczyć chociażby tamtejszy ogród botaniczny, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny i most Trójcy Świętej. Miasto jest prawdziwą perłą Toskanii.

• Mediolan, miasto we Włoszech, które słynie z katedry Mediolańskiej oraz opery La Scala. To właśnie tutaj znajduje się jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł Leonarda Da Vinci – Ostatnią Wieczerzę.

Zwiedzanie Włoch nie powinno ominąć również innych miast: Turynu, Triestu czy Pizy, gdzie znajduje się słynna Krzywa Wieża, jeden z największych zabytków Włoch. Ciekawe obiekty we Włoszech przyciągają wielbicieli architektury, ale ten kraj to nie tylko ślady przeszłości. Dużą rolę grają również walory przyrodnicze Włoch. Planując podróż do Włoch, warto się zastanowić, na czym najbardziej nam zależy: zwiedzaniu czy odpoczynku? A może pragniemy połączyć te aktywności?

Następnie spróbujmy ułożyć przynajmniej orientacyjny plan zwiedzania, na którym znajdą się wybrane przez nas najciekawsze miejsca Włoch. Pomocne mogą okazać się przewodniki i informacje turystyczne na temat Włoch. Warto wiedzieć, między innymi, jak wygląda siesta we Włoszech oraz znać najważniejsze ciekawostki na temat Włoch.

Włochy: wakacje – ceny

Przejdźmy do konkretów: jak wyglądają ceny we Włoszech? Gdzie szukać noclegów? Włochy: tanie wakacje – czy to możliwe? Bardzo popularnym rozwiązaniem wśród osób, które szukają oszczędności, są wycieczki last minute do Włoch organizowane przez biura podróży. Generalnie, planując włoską eskapadę możemy zdecydować się na samodzielną organizację wyjazdu lub skorzystanie z ofert wakacyjnych do Włoch oferowanych przez profesjonalne biura podróży.

Ile będzie nas kosztował wyjazd z biurem podróży? Wiele zależy od terminu wycieczki, pakietu żywnościowego, poziomu ośrodka noclegowego oraz charakteru wycieczki. Wyjazd wypoczynkowy w lipcu 2018 roku dla jednej osoby, w opcji all inclusive, będzie kosztował ok. 3500 – 10 000 zł za tydzień, zakładając, że miejscem zakwaterowania będzie obiekt posiadający cztery gwiazdki. Z kolei, jeśli zdecydujemy się wyłącznie na śniadania i obiadokolację, za tygodniowy pobyt w tym samym terminie i hotelu o identycznym standardzie zapłacimy ok. 2500 – 9000 zł/osoba.

Włochy – jedzenie: jakich kosztów możemy się spodziewać?

Decydując się na samodzielną organizację wyjazdu do Włoch, zwykle zadajemy sobie pytanie: na jakim poziomie kształtują się ceny jedzenia we Włoszech? Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ wiele zależy od tego, do jakiego regionu czy miasta się wybieramy. Spróbujmy sobie jednak podać przykładowe ceny żywności we Włoszech:

• woda mineralna: ok. 1 – 2 zł/litr

• jabłka: ok. 10 – 15 zł/kilogram

• chleb: ok. 5 – 10 zł/bochenek

Warto się zorientować, jakie ceny proponują poszczególne markety we Włoszech i rozsądnie planować swoje wydatki. Włochy – ceny w restauracjach: czego możemy się spodziewać? Oczywiście, podstawowe znaczenie ma lokalizacja i standard lokalu, jednak orientacyjne ceny w restauracjach we Włoszech to:

• pizza: ok. 20 – 60 zł

• spaghetti: ok. 25 – 50 zł

• espresso: ok. 5 – 15 zł

Analizując koszty ewentualnego wyżywienia i ceny we włoskich restauracjach, warto mieć na uwadze cel naszej podróży i sprawdzić, jakie są ceny jedzenia w Mediolanie, a jak wyglądają ceny jedzenia w Rzymie. Poza tym, ceny spożywcze będą uzależnione od tego, czy stołujemy się w restauracjach, czy zdecydowaliśmy się gotować na własną rękę.

Urlop we Włoszech: nocleg

Wiemy już, jak wyglądają ceny produktów spożywczych we Włoszech, teraz przyszedł czas na kolejną składową wydatków: noclegi! Jak zorganizować tanie wczasy we Włoszech? Przede wszystkim, należy rozsądnie wybrać termin wyjazdu i poszukać atrakcyjnego cenowo zakwaterowania. Jak wyglądają ceny noclegów we Włoszech? To zależy od lokalizacji (ceny hoteli w Rzymie mogą być wyższe niż na prowincji), daty pobytu oraz standardu obiektu. Pokój dwuosobowy w hotelu z czterema gwiazdkami (lipiec 2018 r.) bez wyżywienia to koszt ok. 200 – 1000 zł za noc. W hotelu trzygwiazdkowym natomiast zapłacimy ok. 150 – 700 zł za pojedynczy nocleg bez wyżywienia dla dwóch osób (termin: lipiec 2018 r.).

Sprawdzając ceny wakacji we Włoszech, możemy się naocznie przekonać, że do dyspozycji mamy również szereg innych obiektów noclegowych, na przykład kempingi. Jakie są ceny kempingów we Włoszech? Za nocleg dla dwóch osób w lipcu 2018 r. zapłacimy ok. 200 – 400 zł/doba (bez wyżywienia). Oferta turystyczna Włoch w zakresie baz noclegowych jest bardzo szeroka, dlatego tani urlop we Włoszech jest jak najbardziej możliwą opcją, jeśli umiejętnie zorganizujemy cały wyjazd.

Z czego słyną Włochy?

Planując swoje wyżywienie we Włoszech koniecznie trzeba spróbować lokalnych potraw: prawdziwej włoskiej pizzy, dań z wykorzystaniem makaronów, na przykład spaghetti bolognese, calzone czy gnocchi. Włochy bowiem są znane ze wspaniałej, niesamowicie smacznej i co najważniejsze – różnorodnej kuchni. Przeglądając oferty wakacji we Włoszech koniecznie trzeba również sprawdzić, jakie zabytki będziemy mieli szansę ewentualnie odwiedzić. Jeśli mamy tylko kilka dni wolnych, możemy zdecydować się na krótkie odwiedziny w jednym z włoskich miast: Rzymie, Florencji czy Mediolanie. Włochy słyną także ze smacznej kawy, pysznych lodów oraz pięknej przyrody!

Co przywieźć z Włoch?

Jakie pamiątki z Włoch mają szansę ucieszyć naszych bliskich? Co kupić we Włoszech? W tym celu warto odwiedzić sklep z włoską żywnością. Różnego rodzaju włoskie słodycze, oliwa z oliwek, sery z Włoch itp. mogą skraść serca rodziny i przyjaciół. Artykuły spożywcze z Włoch są znane na całym świecie. Co jeszcze warto przywieźć z Włoch? W Wenecji możemy kupić tradycyjną maskę karnawałową lub oryginalną biżuterię. Ceny pamiątek z Włoch różnią się w zależności od miasta, w którym dokonujemy zakupu.

Ile pieniędzy zabrać do Włoch?

Ile euro zabrać do Włoch? To zależy od kilku czynników: gdzie zamierzamy przebywać, ile środków zamierzamy przeznaczyć na wyżywienie, czy posiłki zostały już wykupione, czy musimy je zorganizować na własną rękę, jak dużo pamiątek chcemy przywieźć, jakie największe atrakcje Włoch mamy w planach zwiedzić itp. Swój wakacyjny budżet należy dokładnie obliczyć, odnosząc konkretne kwoty do indywidualnych oczekiwań, mając na uwadze, między innymi, ceny w sklepach we Włoszech. Ile euro do Włoch? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami!

Co warto wiedzieć jadąc do Włoch?

Przed wyjazdem do Włoch dobrze jest poznać lokalną historię oraz kulturę i zastanowić się, co docelowo chcielibyśmy zobaczyć. Podstawowe znaczenie ma również określenie własnych oczekiwań: czy marzą nam się zakupy we Włoszech, czy chcemy podążać śladami historii, czy jednak wolimy odpocząć na jednej z lokalnych plaż? Interesują nas tanie wakacje nad morzem we Włoszech, czy nie musimy liczyć się z kosztami? Jakich potraw koniecznie należy spróbować? To tylko niektóre pytania, jakie dobrze jest sobie zadać. Bardzo przydatny może nam się okazać profesjonalny przewodnik po tym pięknym kraju.

Polska – Włochy: jak dojechać?

Jeśli zdecydowaliśmy się na samodzielną organizację wyjazdu do Włoch, stajemy przed koniecznością wyboru odpowiedniego środka transportu. Opcją dla osób, które cenią sobie szybkość oraz komfort podróży będzie lot samolotem. Ile kosztuje bilet samolotowy do Włoch? Wszystko zależy od terminu wylotu, wybranej klasy itp. Innym rozwiązaniem jest podróż samochodem do Włoch, która może się sprawdzić, jeśli zamierzamy bardzo intensywnie zwiedzać różne zakątki tego kraju. Jadąc samochodem do Włoch musimy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, takich jak: optymalna trasa Polska – Włochy czy koszt przejazdu samochodem do Włoch. Duże znaczenie ma tutaj chociażby koszt paliwa we Włoszech.

PODSUMOWUJĄC: Włochy to kraj, który ma wiele do zaoferowania turystom, zarówno jeśli chodzi o walory przyrodnicze, pogodowe, jak i niesamowicie ciekawą historię oraz lokalne zabytki. Marząc o wycieczce do tego zakątka naszego globu możemy zdecydować się na wyjazd z biurem podróży lub samodzielną organizację całego przedsięwzięcia.

Wszystkie ceny są przykładowe i mogą się różnić od rzeczywistych ofert. Ceny aktualne na dzień 24.04.2018 r.