Jak porównywać pożyczki online?

Pozyskanie dodatkowej gotówki bywa potrzebą, która pojawia się nagle i wymaga szybkiego działania. Korzystnym rozwiązaniem wydaje się wówczas zaciągnięcie pożyczki lub kredytu. Pieniądze można uzyskać szybko, a potem powoli i stopniowo je zwracać. Rozwiązanie idealne, jeżeli faktycznie środki potrzebne są w krótkim czasie. Jednak, bywa to również rozwiązanie kosztowne. Pożyczki wiążą się z koniecznością opłacenia prowizji, a odsetki od pożyczonej kwoty powodują, że zwrócić trzeba znacznie więcej. Trzeba jednak wiedzieć, że pożyczka pożyczce nie jest równa. Niektóre z nich są naprawdę bardzo drogie, inne wiążą się z bardzo niskimi kosztami. Jak wybrać najkorzystniejszą opcję?

 

Porównanie pożyczek online

Żeby wybrać najkorzystniejszą opcję, trzeba wiedzieć, która na taki tytuł zasługuje. Trzeba więc porównać między sobą oferty, które są obecnie dostępne na rynku. Porównanie powinno być przeprowadzone dla tych samych parametrów kredytu i kredytobiorcy.

Wszystkie porównywane oferty powinny być przygotowane dla osoby w tym samym wieku i o tym samym statusie materialnym. Powinno być to samo źródło zatrudnienia oraz taka sama pensja. Kwota kredytu i czas, na jaki ma on zostać udzielony również powinny być takie same. Tylko w ten sposób możliwe będzie dokonanie rzetelnego porównania.

Na co zwracać uwagę?

Porównać można przede wszystkim wysokość prowizji, ostateczną kwotę do spłaty oraz koszty dodatkowe, które niekiedy również trzeba opłacić (opłaty przygotowawcze itp.).

Porównanie tych informacji wskaże, który z kredytów jest najtańszy, a co za tym idzie, jest najkorzystniejszy dla klienta. Może się tak zdarzyć, że jeden kredyt będzie miał wyższą prowizję niż inny, ale RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) będzie niższe, co w efekcie sprawi, że całkowity koszt kredytu będzie niższy, mimo wysokiej prowizji.

Takie porównanie pożyczek pozwoli uchronić się przed nadmiernymi kosztami, wysokimi ratami i dużą dopłatą do zaciągniętego zobowiązania.

Warto też zwrócić uwagę na to, jakie dokumenty i zaświadczenia będą wymagane u danego pożyczkodawcy. Część osób może preferować droższą pożyczkę, ale z minimum formalności – to kwestia indywidualna.

Jak porównać pożyczki online?

Jednym ze sposobów na szybkie i sprawne porównanie pożyczek są różnego rodzaju rankingi, zestawienia i porównywarki internetowe. Jednak należy pamiętać, że znajdziemy tam jedynie reklamy, a po wiążącą ofertę musimy udać się na stronę danego pożyczkodawcy.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest platforma Bancovo. Po wprowadzeniu danych we wniosku, można otrzymać nawet kilka, wiążących, dopasowanych ofert, z których można od razu skorzystać. Oferty są uporządkowane w sposób, który ułatwia ich porównanie i wybór tej najlepszej dla siebie. Po kliknięciu akceptacji oferty możesz od razu dopełnić formalności bez dodatkowego przechodzenia na stronę partnera. Cały proces przebiega szybko i bezpiecznie. Więcej na temat procesu ubiegania się o gotówkę na Bancovo, przeczytasz tutaj.