Ile kosztuje ocieplenie domu?

Dom – miejsce, w którym chcemy czuć się bezpieczni. Właśnie dlatego zazwyczaj bardzo dużo uwagi poświęcamy jego urządzeniu oraz zabezpieczeniu całego budynku. Ogromne znaczenie powinno mieć dla nas prawidłowe i praktyczne ocieplenie nieruchomości. Zazwyczaj w takiej sytuacji zastanawiamy się – jaki jest koszt ocieplenia domu? Co determinuję cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na to pytanie!

koszt ocieplenia domu

Ocieplenie domu styropianem

Rzecz jasna, jeden z podstawowych czynników, od których ściśle uzależniona jest cena ocieplania domu, stanowi wybrana metoda i wykorzystane materiały. Dużą popularnością cieszy się ocieplanie domu jednorodzinnego przy pomocy styropianu. Na jakie koszty trzeba się w takim przypadku przygotować? Jeżeli ocieplając ściany zdecydujemy się na użycie styropianu, ceny za metr kwadratowy będą oscylowały w granicach 100 – 130 złotych. Dlaczego tak się dzieje? Styropian to dość tani i łatwo dostępny materiał. Co więcej, praca z nim należy do relatywnie prostych, dlatego styropian na ściany zewnętrzne to często wybierane rozwiązanie.

Ocieplenie wełną mineralną

Jaka jest cena ocieplenia budynku za pomocą wełny mineralnej? To bardziej skomplikowana kwestia, głównie dlatego, że wełna mineralna jest wykorzystywana w różnych metodach ocieplenia ścian, a to właśnie zastosowana metoda ma wpływ na ostateczny koszt. Generalnie jednak, jeśli zamierzamy ocieplić ściany domu przy wykorzystaniu wełny mineralnej, ceny, w zależności od tego, jaką metodę ocieplania wybierzemy, będą się zaczynały mniej więcej od 130 złotych za metr kwadratowy. Oczywiście, zarówno w przypadku ocieplania domu styropianem, jak i wełną mineralną, podane ceny są wyłącznie orientacyjne i mogą się różnić od oferty konkretnej firmy.

ocieplenie domu cena

Ile trzeba zapłacić za ocieplenie budynku?

Wiemy już, że jeśli chodzi o ocieplenie domu z zewnątrz, koszty są uzależnione od zastosowanej metody oraz materiałów. Co jeszcze się na nie składa?

• Region Polski – ceny mogą się od siebie różnić, w zależności od tego, gdzie realizowane są zlecenia. Różnice mogą dotyczyć nawet poszczególnych miast i pobliskich miejscowości

• Indywidualna oferta firmy zajmującej się ocieplaniem budynków

• Koszt robocizny ocieplenia domu

• Ocieplana powierzchnia – ceny są zazwyczaj podawane w przeliczeniu na metr kwadratowy, co powinno ułatwić obliczenia

Podsumujmy: ocieplanie domu z zewnątrz to często realizowana usługa. Nasz dom powinien stanowić prawdziwą twierdzę, dlatego prawidłowe ocieplenie ścian, zwłaszcza w polskich warunkach klimatycznych, jest bezcenne. Zazwyczaj nęka nas wtedy pytanie o koszty, które są uzależnione od takich czynników, jak na przykład region Polski, zastosowany materiał (wełna mineralna, styropian) itp. Oczywiście, dużą częścią ostatecznych kosztów jest tak zwana robocizna. Ile specjaliści biorą za ocieplenie domu? Cena robocizny jest zdeterminowana między innymi wybraną metodą ocieplania.